Arrestohet në Tiranë i kërkuari ndërkombëtarisht (EMRI dhe DETAJET)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:57 10-02-2017 Arrestohet në Tiranë i kërkuari ndërkombëtarisht (EMRI dhe DETAJET) Foto ilustruese

Arrestohet një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma.

Policia bën me dije se, më datë 09.02.2017, Specialistët e Seksionit për Narkotikët në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë në bashkëpunim me Specialistët e Komisariatit të Policisë  nr 6 kanë bërë të mundur arrestimin e shtetasit të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol "Roma": Kapllan Goga, 57 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i këtij shtetasi, njofton policia,  u bë pasi Autoritetet Gjyqësore Italiane, me vendim nr.1179/2002 SIEP, më datë 28.06.2016, e kanë dënuar me 8 vjet burgim , për kryerjen e veprave penale “Organizator i emigracionit të paligjshëm”,të parashikuara nga Kodi Penal Italian.

“Nga ana jonë u bë arrestimi i përkohshëm i këtij shtetasi dhe materialet i'u kaluan Prokurorisë së  Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme deri në pritjen e ekstradimit drejt shtetit Italian”, thuhet në njoftimin  e policisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 7 ditë bllokuar në minierë, nxirren trupat e pajetë të tre punëtorëve kinezë (KUJDES PAMJET)
Shqipëria pa armë: Shifrat e dorëzimit të armatimeve në 24 orë aksion (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0097689628601074
array(1) { ["section"]=> string(71) "arrestohet-ne-tirane-i-kerkuari-nderkombetarisht-emri-dhe-detajet-68335" }