Arrestohet në Vlorë i shumëkërkuari nga Interpoli

Publikuar tek: aktualitet, më 13:14 18-08-2015 Arrestohet në Vlorë i shumëkërkuari nga Interpoli Foto ilustruese

Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë 41 vjeçarin Gentian Muhaj i njohur edhe me emrin e tij të ndryshuar Eugen Rama.

41 vjeçari kërkohej nga Interpoli Roma, si Eugen Rama, për kryerjen e veprës penale “trafikimi i lëndëve narkotike” për të cilën ishte dënuar me 5 vite heqje lirie nga autoritetet gjyqësore italiane.

Gjithashtu, nga verifikimet e kryera rezulton se ky shtetas jo vetëm që është i përfshirë ndaj rrjetit të trafikimit të drogës por është pjesëmarrjes në një organizatë kriminale në Itali, e përbërë nga shumë shtetas italianë dhe qytetarë shqipëtarë. Ai u arrestua në Pikën e Kalimit Kufitar në Portin e Vlorës nga Seksioni Kundër Narkotikëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjykata lëshon urdhër-mbrojtje për 14 vjeçaren, seanca pa praninë e kamerave
Tiranë/ Pronarët e hotelit dhunojnë fizikisht inspektorët e Ministrisë Kulturës »
Article Logic
Execution time: 0.013799905776978
array(1) { ["section"]=> string(55) "arrestohet-ne-vlore-i-shumekerkuari-nga-interpoli-18629" }