Arrestohet në Vlorë, kapet me 36.5 kg Cannabis Sativa (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:38 23-03-2018 Arrestohet në Vlorë, kapet me 36.5 kg Cannabis Sativa (EMRI) Foto ilustruese

Policia e Vlorës arreston shtetasin Bari Lamaj, 58 vjeç.

Bëhet me dije nga policia se Bari Lamajt iu sekuestruan një sasi lënde narkotike Cannabis Sativa me peshë 36.5 kg. Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprën penale ''Prodhimi dhe shitja e narkotikëve''

Njoftimi i policisë:

Vlorë

Strukturat Policore të Seksionit kundër Narkotikëve në D.V.P.Vlorë, kanë arrestuar në flagrancë shtetasin :

B.Lamaj, 58 vjeç, banues në Trevllazër, Vlorë, pasi si rezultat i një operacioni i'u gjet e i'u sekuestrua në një territor toke të rrethuar me blloqe betoni e të poseduar prej tij një sasi lënde narkotike Cannabis Sativa me peshë 36.5 kg.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprën penale ''Prodhimi dhe shitja e narkotikëve'', parashikuar nga neni 283 të Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pamje shokuese/ Shkodra nën pushtetin e ujit (FOTO)
Shqipëria për në BE me reforma politike? Ja ç’thotë EUROMONEY për çështjen e PARAVE…(A JEMI GATI?) »
Article Logic
Execution time: 0.009894847869873
array(1) { ["section"]=> string(63) "arrestohet-nevlore-kapet-me-36-5-kg-cannabis-sativa-emri-114272" }