Arrestohet një 44 vjeçar në Elbasan, policia i sekuestron arsenal armësh

Publikuar tek: aktualitet, më 20:13 26-05-2015 Arrestohet një 44 vjeçar në Elbasan, policia i sekuestron arsenal armësh

Policia e Elbasanit ka arrestuar në flagrancë shtetasin Petrit Gjika të cilit i është gjetur një arsenal ushtarak me lëndë eksplozive dhe fishekë.

Pas kontrollit të policisë, 44 vjeçarit i janë gjetur 3 kg lëndë eksplozive tritol, 350 fishekë, 36 kapsolla tritoli dhe disa pjesë armësh të llojit kallashnikov. Municionet janë gjetur pas kontrollit të policisë në shtëpinë e 44 vjeçarit. Sipas policisë, Gjika ka tentuar të shesë municionet për arsye përfitimi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vizita e Vuçiç, mbi 1 mijë forca policore do të angazhohen në Tiranë
Flet Mark Marku, kryetari që kandidoi Xhoanën për deputete: Gjyshen e donte, me paratë e saj u martua »
Article Logic
Execution time: 0.012504100799561
array(1) { ["section"]=> string(77) "arrestohet-nje-44-vjecar-ne-elbasan-policia-i-sekuestron-arsenal-armesh-12030" }