Arrestohet një shqiptar në Itali, konsiderohej “mbret i klonimit të kartave të kreditit”

Publikuar tek: aktualitet, më 22:51 08-03-2015 Arrestohet një shqiptar në Itali, konsiderohej “mbret i klonimit të kartave të kreditit”

Një shqiptar 34 vjeçar është arrestuar nga policia italiane sapo ka hyrë në këtë shtet.

Blerim Rexhepi akuzohet se ka bërë pjesë në një bandë që vidhte të dhënat e kartave të kreditit e më pas merrnin paratë nga bankomatët. Rexhepi konsiderohej nga policia italiane si “mbreti i klonimit të kartave të kreditit”, ndërsa grupi i tij ka arritur të vjedh deri në 150 mijë euro në 15 bankomatë të ndryshëm në Itali.

Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, Rexhepi është kthyer në Itali për të takuar vajzën e tij disa muajshe, por ka rënë në prangat e policisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 5 të vdekur dhe 2 të plagosur në më pak se 24 orë në Shqipëri
Autobusi me nxënës përplaset me fuoristradën, vdes 1 pasagjer në Gramsh »
Article Logic
Execution time: 0.012455224990845
array(1) { ["section"]=> string(90) "arrestohet-nje-shqiptar-ne-itali-konsiderohej-mbret-i-klonimit-te-kartave-te-kreditit-5318" }