Arrestohet një terrorist iraken në Napoli

Publikuar tek: bota, më 19:28 22-03-2016 Arrestohet një terrorist iraken në Napoli

Policia italiane ekzekutuar një urdhër arresti ndërkombëtar duke vënë në pranga një qytetar iraken.

Ai ishte i njohur për autoritetet belge dhe franceze pasi kishte patur kontakte me terroristët. Irakeni kishte kontakte të vazhdueshme me eksponentë të Shtetit Islamik. Njoftimin për arrestimin e tij e dha ministri i Brendshëm, Angelino Alfano.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.078593015670776
array(1) { ["section"]=> string(47) "arrestohet-nje-terrorist-iraken-ne-napoli-35745" }