Arrestohet parlamentari evropian, tentoi të vidhte nga banka 350 milionë euro

Publikuar tek: bota, më 14:18 05-12-2015 Arrestohet parlamentari evropian, tentoi të vidhte nga banka 350 milionë euro Miroslav Ransdorf, parlamentar evropian

Një parlamentar zviceran por edhe i parlamentit evropian u arrestua sot nga policia zvicerane, pasi tentoi të vidhte nga bankat me dokumentet e falsifikuara 350 milionë euro. 

Lajmin e bën të ditur ministri i brendshëm i Republikës Çeke Milan Hovanec, që konfirmon arrestimin e katër personave, (tre shtetas sllovakë dhe anëtarin e Partisë Komuniste të Çekisë dhe Moravisë, Miloslav Ransdorf.

Parlamentari evropian në moshën 62 vjeçare është një ish-profesor i filozofisë dhe në Parlamentin Evropian është deputet prej vitit 2004. Mediat raportojnë se ata po kërkonin të kryenin marrjen e 350 milionë eurove nga një bankë në Zyrih. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01150107383728
array(1) { ["section"]=> string(82) "arrestohet-parlamentari-evropian-tentoi-te-vidhte-nga-banka-350-milione-euro-27022" }