Arrestohet për rryshfet doganieri, mori 1000 lekë për 2 pishina plastike

Publikuar tek: aktualitet, më 11:46 16-07-2015 Arrestohet për rryshfet doganieri, mori 1000 lekë për 2 pishina plastike Dogana e Morinës

Ardian Shehu, 44 vjeç, me pozicion doganier në Morinë, Kukës, është arrestuar nga policia nën akuzën e korrupsionit pasiv.

Bashkë me doganierin është vënë në pranga edhe qytetari Festim Nozllaku 25 vjeç i cili dha doganierit 1000 mijë lekë me qëllim kalimin e dy pishinave plastike.

Doganieri Shehu lejoi kalimin e pishinave pa dokumentacionin përkatës dhe për rrjedhojë është arrestuar nga efektivët blu.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lushnje/ Gjykata vendos arrest me burg për ish-kreun e Hipotekës, mori 3000 euro për certifikatën e pronësisë
Ekzkluzive/ Këshilltari i Av.Popullit: Ju tregoj faktet tronditëse të korrupsionit të Totozanit me të shoqen »
Article Logic
Execution time: 0.011016130447388
array(1) { ["section"]=> string(77) "arrestohet-per-rryshfet-doganieri-mori-1000-leke-per-2-pishina-plastike-16320" }