Arrestohet pronari i një firme ndërtimi, dje gjeti vdekjen në kantier punëtori

Publikuar tek: aktualitet, më 10:20 08-11-2015 Arrestohet pronari i një firme ndërtimi, dje gjeti vdekjen në kantier punëtori Foto ilustruese

Pronari i firmës "Premti-shpk", Altin Premti, 42 vjeç, banues në Sarandë është arrestuar nga policia.

Mbi të rëndon vepra penale e shkeljes së rregullave të mbrojtjes së punës pasi ditën e djeshme gjeti vdekjen në kantierin e tij punëtori P.Ll,. 57 vjeç

Sipas policisë, ditën e djeshme, rreth orës 15:00, në Firmën "Premti shpk" (kantineri- inertesh) e cila ndodhet në fshatin Bregas në pronësi të, Altin Premtit, ka gjetur vdekjen nga tensioni elektrik shtetasi: P. Ll., 57 vjeç, banues në fshatin Suç të Matit, si rrjedhojë e mos zbatimit të rregullave të sigurimit teknik.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FOTOT nga banesa ndryshe ku jeton Rama, konstrukti i pazakontë ideuar nga kryeministri dhe ajo çfarë thotë Linda Rama
Foto-Lajm/ Vjeshtë në Kukës... »
Article Logic
Execution time: 0.011587142944336
array(1) { ["section"]=> string(83) "arrestohet-pronari-i-nje-firme-ndertimi-dje-gjeti-vdekjen-ne-kantier-punetori-24944" }