Arrestohet punonjësi i gjendjes civile, pajisi me dokumenta një person me precedent penal

Publikuar tek: aktualitet, më 19:39 08-07-2015 Arrestohet punonjësi i gjendjes civile, pajisi me dokumenta një person me precedent penal Foto ilustruese

Një punonjës i gjendjes civile numër 4 në kryeqytet është arrestuar ditën e sotme nga Policia.

Punonjësi i gjendjes civile, Feim Zhupani akuzohet për “shpërdorim detyre” dhe “falsifikim dokumentash”, pas ka pajisur me dokumenta shtetasin Dritan Beqiri.

Beqiri e ka bërë aplikimin me dokumenta të falsifikuara për shkak se rezulton me precedent penal. Ai ka qenë i dënuar më parë në Greqi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Merkel fut në sherr gazetarët, Bejtja-Bushatit: Je gazetar gol-gol
Dhuna në jetimore/ Fjodora Fjora: Mos fusni në një hulli të gjitha edukatoret »
Article Logic
Execution time: 0.015478134155273
array(1) { ["section"]=> string(94) "arrestohet-punonjesi-i-gjendjes-civile-pajisi-me-dokumenta-nje-person-me-precedent-penal-15645" }