Arrestohet serbja, kaloi në Mitrovicë me flamurin serb

Publikuar tek: rajon, më 16:20 02-12-2019 Arrestohet serbja, kaloi në Mitrovicë me flamurin serb Serbja me flamur

Një shtetase serbe është arrestuar nga autoritetet kosovare pasi u kap duke ecur me flamurin serb në territorin kosovar.

Raportohet se gruaja po kalonte me flamurin serb nga Mitrovica Veriore drejt Mitrovicës Jugore.

Por veprimi i saj u konsiderua provokim duke marrë parasysh se Mitrovica është “mollë sherri” mes Serbisë dhe Kosovës.

Në videot e publikuara në mediat sociale serbja shihet me flamur në dorë ndërsa shoqërohet nga autoritetet kosovare.

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0078380107879639
array(1) { ["section"]=> string(60) "arrestohet-serbja-kaloi-ne-mitrovice-me-flamurin-serb-188140" }