Arrestohet Sherif Halili, i vuri tritolin tregtarit në Fushë-Krujë (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:37 25-08-2015

Sherif Halili bie në prangat e policisë për vendosjen e tritolit në dyqanin e një tregtari.

24 vjeçari, më 6 qershor të vitit 2014 vendosi një sasi rreth 4 kilogramë në dyqanin e tregtarit Bashkim Shabani.

Eksplozivi në formën e një mine kundratank, që komandohej me anë të celularit, për fat të mirë nuk shpërtheu.

Dyshohet se 24 vjeçari i arrestuar ka një porositës dhe një bashkëpunëtor. Mendohet se motivet për vendosjen e tritolit në dyqanin e tregtarit janë personale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohen 21 parcela me drogë në Vlorë por ende asnjë autor
Makina përplaset me murin anësor, vdes 27 vjeçari në Shkodër »
Article Logic
Execution time: 0.01036810874939
array(1) { ["section"]=> string(77) "arrestohet-sherif-halili-i-vuri-tritolin-tregtarit-ne-fushe-kruje-video-19108" }