Arrestohet shqiptari me dokumente false në Itali

Publikuar tek: bota, më 14:44 17-08-2016 Arrestohet shqiptari me dokumente false në Itali

Një 30-vjeçar nga Shqipëria është arrestuar në Itali me dokumente false teksa po tentonte të largohej në drejtim të shteteve të tjera europiane.

Erlir Palushi është arrestuar nga policia e Frontiera del Monte Bianco, gjatë një kontrolli pasagjerësh në një furgon. Ai u kap me një kartë identiteti false që i përkiste një shtetasi italian. Ai tha para gjykatës se dokumentin e kishte blerë në Shqipëri, por gjykata vendosi ta dënojë me 1 vit e 6 muaj burg, dënim që u kthye në dëbim nga Italia.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012061834335327
array(1) { ["section"]=> string(54) "arrestohet-shqiptari-me-dokumente-false-ne-itali-50005" }