Arrestohet shqiptari në Londër me kokainë dhe armë të ftohta

Publikuar tek: aktualitet, më 17:51 04-05-2015 Arrestohet shqiptari në Londër me kokainë dhe armë të ftohta

Një shpërndarës droge është arrestuar pasi është sekuestruar me kokainë dhe armë të ftohë në automjetin e tij. I arrestuari është shqiptari 25-vjeçar Kristian Gecaj, i cili pranoi se posedonte lëndë narkotike me qëllim furnizimin me kokainë dhe u dënua me 28 muaj burg.

Thika është gjetur e fshehur në xhepin e xhaketës së tij ndërsa, kokaina ishte fshehur brenda një kutie cigaresh. Në një kontroll të mëtejshëm atij iu sekustrua një sasi më e madhe kokaine në një qese.

Gecaj u dënua edhe me 4 muaj burg pasi u deklarua fajtor për mbajtje të armës sulmuese në vend publik.

Shqiptari u ndalua nga policia në Acton, Londër pas kontrolleve rutinë për sigurimin e automjeteve, por Gecaj nuk kishte me vete as mjetin e identifikimit.

25-vjeçari e mori dënimin në Gjykatën Isleworth Crown Court.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Teliti: Në Durrës ka shtim artificial të zgjedhësve. KQZ dërgon raportin në Prokurori
Shkarravitet Monumenti i Pavarësisë në Vlorë, askush s’e vë re »
Article Logic
Execution time: 0.011740922927856
array(1) { ["section"]=> string(66) "arrestohet-shqiptari-ne-londer-me-kokaine-dhe-arme-te-ftohta-10361" }