Arrestohet shqiptari, pjesë e rrjetit të trafikut të kokainës Shqipëri-Gjermani

Publikuar tek: bota, më 16:34 08-06-2018 Arrestohet shqiptari, pjesë e rrjetit të trafikut të kokainës Shqipëri-Gjermani

Një shtetas shqiptar është arrestuar mëngjesin e sotëm në Rimini të Italisë.

Ndaj shqiptarit 37-vjeçar ishte lëshuar urdhër arrest ndërkombëtar nga Gjermania pasi ishte pjesë e një rrjeti të trafikut të kokainës nga Shqipëria drejt Bavarisë, të shkatërruar vitin e kaluar nga policia gjermane.

Ai kishte rolin e korrierit të grupit, duke kryer transportin e drogës, por pas operacionit të policisë në Gjermani kishte arrtur të arratisej dhe po fshehej në Rimini, ku kishte marrë një apartament me qira.

Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, pritet t’i dorëzohet autoriteteve gjermane. /Newsbomb.al

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010315179824829
array(1) { ["section"]=> string(85) "arrestohet-shqiptari-pjese-e-rrjetit-te-trafikut-te-kokaines-shqiperi-gjermani-123707" }