Arrestohet shqiptari trafikant droge, kërkohej prej kohësh nga Interpoli (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:36 04-01-2018 Arrestohet shqiptari trafikant droge, kërkohej prej kohësh nga Interpoli (EMRI)

Skënder Jusufi është 65-vjeçari nga Durrësi i cili u arrestua ditën e sotme pasi kërkohej prej kohësh nga policia italiane. 

65-vjeçari është vënë në pranga në Durrës pasi ishte dënuar me 5 vite burg në Itali për trafikim dhe shitje të lëndëve narkotike. Materialet i kaluan Prokurorisë së rrethit Gjyqësor në Durrës për zbardhjen e plotë të hetimeve.

Pritet të kryhen procedurat e ekstradimit të arrestuarit drejt Italisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « LAJM I FUNDIT/ Kapet një nga shqiptarët e arratisur në mënyrë spektakolare nga burgu në Greqi
KLSH kallëzon në Prokurori ish-kryetarin e KPP dhe 4 zyrtarë të tjerë, dëm shtetit 248 mln lekë (HETIMI për Gentian Kerrin- ZBARDHEN 7 VENDIMET) »
Article Logic
Execution time: 0.0096359252929688
array(1) { ["section"]=> string(83) "arrestohet-shqiptari-trafikant-droge-kerkohej-prej-kohesh-nga-interpoli-emri-105410" }