Arrestohet shtetasi turk, vidhte bankat me karta të klonuara

Publikuar tek: aktualitet, më 20:39 04-02-2015 Arrestohet shtetasi turk, vidhte bankat me karta të klonuara

Arrestohet në Tiranë shtetasi turk Bajram Savash, 34 vjeç. Aksioni për arrestimin është kryer nga njësia operacionale e DPPSH e krimit kibernetik.

Shtetasi turk mësohët se vidhte bankomate me anë të kartave bankare të klonuara dhe sipas informacioneve nga policia, ai ka vjedhur disa bakna të nivelit të dytë. 34 vjeçari është arrestuar gjatë aksionit të policisë në rrugën "Hoxha Thahsim". Vijojnë hetimet për të parë nëse shtetasi turk kishte edhe bashkëpuntorë të tjerë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Stresi” ndodhet në Zvicër?
Mblidhet KLD, shqyrtohen propozimet e Ministrit të Drejtesisë »
Article Logic
Execution time: 0.013803958892822
array(1) { ["section"]=> string(64) "arrestohet-shtetasi-turk-vidhte-bankat-me-karta-te-klonuara-2347" }