Arrestohet terroristi i dyshuar i sulmit me furgon në Barcelonë

Publikuar tek: bota, më 16:10 21-08-2017 Arrestohet terroristi i dyshuar i sulmit me furgon në Barcelonë

Younes Abouyaaqoub, terroristi i dyshuar i sulmit në Barcelonë është arrestuar nga policia, sipas raportimit të mediave spanjolle.

Autoritetet spanjolle besojnë se Abouyaaqoub është shoferi i furgonit që hyri mes turmës në sheshin Las Ramblas duke përplasur për vdekje 15 persona dhe plagosur mbi 80 të tjerë.

Marokeni 22-vjeçar u arrestua pas një operacioni të madh nga forcat spanjolle, të përqëndruar kryesisht në kufirin me Francën.

fgh4true4y5hy.jpg

ergt45t4y4yh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tjetër alarm për sulm terrorist në Barcelonë, gjendet çanta e braktisur
E rrallë, foshnja lind sa dora e nënës »
Article Logic
Execution time: 0.012285947799683
array(1) { ["section"]=> string(69) "arrestohet-terroristi-i-dyshuar-i-sulmit-me-furgon-ne-barcelone-89740" }