Arrestohet Vladimir Gjuta

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:36 19-06-2015 Arrestohet Vladimir Gjuta

Kjo është fotoja e Vladimir Gjutës, të shumëkërkuarit të policisë, i cili u vu nën pranga ditën e djeshme. Gjuta akuzohet për tritolin në farmacinë e të atit të ministrit të Brendshëm Tahiri dhe kërcënimin ndaj tij. Në kohën e arrestimit, në tunelin e Kalimashit, Gjuta mbante paruke dhe udhëtonte me një makinë me targa kosovare. Në xhep iu gjet një listë me emrat e shtabit elektoral të kandidatit të majtë për Kukësin, Hasan Halilaj, që çoi dyshimet se ishte nisur për t’i frikësuar ata. Ende nuk është vërtetuar se çfarë donte kjo listë në xhepin e tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021645069122314
array(1) { ["section"]=> string(31) "arrestohet-vladimir-gjuta-13978" }