Arrestohet vlonjati i shumëkërkuar për pengmarrje, ekstradohet drejt Italisë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:26 16-05-2017 Arrestohet vlonjati i shumëkërkuar për pengmarrje, ekstradohet drejt Italisë

Policia ka arrestuar një person në kërkim ndërkombëtar, me qëllim ekstradimin e tij drejt shtetit Italian.

Ai është Ilir Bregu, 34 vjeç, banues në Vlorë, pasi akuzohet për veprën penale “Pengmarrje dhe mbajtja pa leje e armëve”.

Për t’ju fshehur drejtësisë shqiptare dhe asaj italiane 34-vjeçari ka përdorur edhe identitetin tjetër si: Isuf Dulaj.

Sipas policisë së VLorës, dje në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative ka bërë të mundur kapjen e Ilir Bregu-t në lagjen “Pavarësia” në Vlorë.

Nga hetimet e kryera ka rezultuar se Gjykata e Apelit Firence/Itali ka lëshuar urdhër arresti ndërkombëtar dhe e ka dënuar këtë shtetas me 8 vite e 10 muaj burg për veprën penale “Pengmarrje dhe mbajtja pa leje e armëve”

Kapja dhe arrestimi i tij u bë me qëllim ekstradimin e tij drejt Italisë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bëri thirrje në emision: “Votoni Bledi Çuçin”, Adi Krasta jep shpjegime
Gjendet një trup i pajetë në Dajt, i djegur plotësisht »
Article Logic
Execution time: 0.012259960174561
array(1) { ["section"]=> string(81) "arrestohet-vlonjati-i-shumekerkuar-per-pengmarrje-ekstradohet-drejt-italise-78816" }