Arrestohet vrasësi serial, u mori jetën 11 grave (ARSYEJA SHOKUESE)

Publikuar tek: bota, më 15:35 08-03-2019 Arrestohet vrasësi serial, u mori jetën 11 grave (ARSYEJA SHOKUESE)

Një burrë 45-vjeçar nga Ukraina është arrestuar në Rusi pasi akuzohet për vrasjen e 11 graveve në 3 shtete të ndryshme.

Bakhtiyor Matyakubov, filloi të vriste pasi zbuloi se gruaja e tij me emrin Yulia Lebeshima, 26-vjeçare, e tradhëtonte. Pas kësaj, ai ‘premtoi’ se çdo grua që e tradhëton burrin e saj do ketë të njëjtin fat.

Kështu që ai shkonte me gra të martuara ose vajza të cilat ishin tashmë në një marrëdhënie dhe më pas i vriste pasi sipas logjikës së tij, meqë ato tradhtonin partnerët e tyre me të, duhej të merrnin vdekjen si ‘shpërblim’.

Viktima e tij e fundit ishte Natalia Yelkina, 34 vjeçare. Dy ditë më parë në Rusi ai e ka goditur me thikë mbi 20 herë pasi ka bërë seks me të.

Sipas informacioneve, ai ka vrarë 5 gra në Rusi, 3 në Uzbekistan dhe 4 në Ukrainë dhe ndëshkimi i tij pritet të jetë i rëndë nga gjykatë e Moskës.

 

53458173_503689173496024_8273620167729086464_n.png53524794_268559670734052_3585328339516129280_n.png

53779072_271730243755967_8674113279531941888_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011641025543213
array(1) { ["section"]=> string(71) "arrestohet-vrasesi-serial-u-mori-jeten-11-grave-arsyeja-shokuese-155666" }