Arrestohet xhihadisti 254 kg, transportohet me kamion në burg

Publikuar tek: bota, më 15:52 18-01-2020 Arrestohet xhihadisti 254 kg, transportohet me kamion në burg

Një xhihadist me peshë 254 kilogram i quajtur me nofkën  "Jabba the Jihaddi" është arrestuar nga forcat irakene.

Predikuesi i urrejtjes Abu Abdul Bari akuzohej se shpërndante urdhëra që kanë çuar në ekzekutimin e e një numri stë madh studiuesish dhe klerikësh, si edhe akuzohet për vendosjen e një bombe në një xhami.

Autoritetet vendase u detyruan ta transportojnë me një kamion për në burg, pasi makina e policisë ishte shumë e vogël për të.

Fotot e xhihadistit janë bërë virale shumë shpejt për shkak të peshës së tij, duke u bërë edhe objekt tallje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021598815917969
array(1) { ["section"]=> string(67) "arrestohet-xhihadisti-254-kg-transportohet-me-kamion-ne-burg-192456" }