Arrestohet zyrtari i lartë i ushtrisë turke

Publikuar tek: bota, më 18:10 16-07-2016 Arrestohet zyrtari i lartë i ushtrisë turke

Komandanti i përgjithshëm i ushtrisë së dytë të Turqisë, një nga zyrtarët më të lartë ushtarakë të vendit, është arrestuar, sipas agjencisë së lajmeve Anadolu.

General Adem Huduti është zyrtari më i lartë që të ndalohet deri më tani pas grushtit të shtetit mbetur në tentativë.

Gjithashtu është arrestuar Alparslan Altan, një anëtar i gjykatës kushtetuese dhe figura më e lartë gjyqësore deri më tani, sipas CNN Turk. Të tjera figura gjyqësore dhe ushtarake janë arrestuar gjithashtu.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Turqia i mbyll hapësirën ajrore SHBA-së, ndal lufta kundër ISIS
Erdogan mesazh të prerë SHBA: Nëse jemi partnerë strategjikë, arrestoni dhe ekstradoni Gulenin »
Article Logic
Execution time: 0.010661125183105
array(1) { ["section"]=> string(49) "arrestohet-zyrtari-i-larte-i-ushtrise-turke-46819" }