Arrihet marrëveshja, Antonio Conte trajneri i ri i Chelsea

Publikuar tek: sport, më 18:36 04-04-2016 Arrihet marrëveshja, Antonio Conte trajneri i ri i Chelsea

Trajneri aktual i Italisë, Antonio Conte, do të jetë trajner i ri i Chelsea pas Euro-2016 për tre sezone, bëri të ditur të hënën klubi londinez.

Tek Chelsea, Conte, 46 vjeç, i cili e kualifikoi Italinë për në Euro në Francë (10 qershor-10 korrik), do të zëvendësojë holandezin Guus Hiddink, i cili zëvëndësoi përkohësisht Jose Mourinho në mes të dhjetorit.

Vetë Conte ka njoftuar arritjen e marrëveshjes me anglezët, duke ritheksuar vendosmërinë e tij për të qenë maksimalisht i përkushtuar dhe i fokusuar te Kombëtarja italiane deri në përfundimin e Kampionatit Europian.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027774810791016
array(1) { ["section"]=> string(63) "arrihet-marreveshja-antonio-conte-trajneri-i-ri-i-chelsea-36825" }