Arrihet marrëveshja, Irani blen 100 aeroplanë Boeing

Publikuar tek: bota, më 06:44 19-06-2016 Arrihet marrëveshja, Irani blen 100 aeroplanë Boeing

Irani dhe gjigandi i aviacionit amerikan Boeing kanë arritur një marrëveshjen për blerjen e plotë 100 avionëve.

Kreu i autoritetit të aviacionit civil në Teheran tha se vendi i tij ka për qëllim të ripërtërijë flotën e vjetërruar në vend.

“Ne kemi 250 aeroplanë në vend, 230 duhet të zëvendësohen”, tha Ali Abedzadeh, kreu i aviacionit civil duke shtuar se që marrëveshja të arrihet plotësisht nevojitet miratimi i qeverisë amerikane.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hillary dhe Bill Clinton bëhen gjyshër për herë të dytë
Shqiptari vret gruan në kampin e azilkërkuesve në Gjermani »
Article Logic
Execution time: 0.0094058513641357
array(1) { ["section"]=> string(57) "arrihet-marreveshja-irani-blen-100-aeroplane-boeing-43962" }