Arrihet marrëveshja, koalicion qeveritar mes Angela Merkel dhe Martin Schulz në Gjermani

Publikuar tek: bota, më 11:56 07-02-2018 Arrihet marrëveshja, koalicion qeveritar mes Angela Merkel dhe Martin Schulz në Gjermani

Arrihet marrëveshja për koalicion qeveritar mes Angela Merkel dhe Martin Schulz.

Marrëveshje me Social-Demokratët u arrit 4 muaj pas zgjedhjeve paralamentare në Gjermani.

Teelvizioni kombëtar gjerman ARD, tha se bisedimet zyrtare tashmë kanë përfunduar dhe një marrëveshje koalicioni ishte gati.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012338876724243
array(1) { ["section"]=> string(94) "arrihet-marreveshja-koalicion-qeveritar-mes-angela-merkel-dhe-martin-schulz-ne-gjermani-109431" }