Arrihet marrëveshja për emigrantët, Turqia do dërgojë vetëm sirianë në BE, do përfitojë heqjen e vizave

Publikuar tek: bota, më 15:40 18-03-2016 Arrihet marrëveshja për emigrantët, Turqia do dërgojë vetëm sirianë në BE, do përfitojë heqjen e vizave

Bashkimi Europian dhe Turqia kanë rrënë dakort për marrëveshjen e emigrantëve që ka për qëllim të ndalojë fluksin e madh të tyre drejt shteteve të Bashkimit Europian.

Turqia do të marrë pas të gjithë emigrantët që zbarkojnë në Greqi, edhe sirianë, ndërsa për çdo emigrant të kthyer pas, Turqia do të dërgojë një emigrant sirian në vendet e Bashkimit Europian, ndërsa do të shpërblehet nga BE-ja me fonde, udhëtim pa viza në BE dhe progress të hershëm në nëgociatat për anëtarsim në Bashkimin Europian.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Donald Trump provokon keq Vladimir Putin me këtë video
Guido Westerwelle, ndahet nga jeta ish-ministri i Jashtëm i Gjermanisë »
Article Logic
Execution time: 0.013099908828735
array(1) { ["section"]=> string(107) "arrihet-marreveshja-per-emigrantet-turqia-do-dergoje-vetem-siriane-ne-be-do-perfitoje-heqjen-e-vizave-35431" }