Arritën sukses në vitin 2017, boksierët shqiptarë nderohen nga qyteti i Burgdorfit në Zvicër

Publikuar tek: sport, më 11:57 28-01-2018 Arritën sukses në vitin 2017, boksierët shqiptarë nderohen nga qyteti i Burgdorfit në Zvicër

Viti 2017 ka qenë viti i sukseseve për disa prej sportistëve shqiptare që përfaqësojnë ngjyrat kuqezi në botë. 

I tillë ka qenë për disa nga boksierët e njohur si , Nuri Seferi, Sefer Seferi, Sazan Kimbo Memedi dhe Agron Xhila, të cilët korrën sukses në vitin që lamë pas. 

Suksesi i tyre vlerësohet nga të gjithë, por një vlerësim i veçantë i është bërë nga qyteti i Burgdorfit në Zvicër.

Ata janë vlerësuar për arritjet dhe suksesin e tyrë në sportin e boksit dhe kontributin e çmuar që sportistët kanë dhënë në veçanti për këtë qytet.

27294639_1809268415785068_1058744731_n.jpg

27496035_1809268412451735_679484763_n.jpg

27495763_1809268405785069_968123788_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022840023040771
array(1) { ["section"]=> string(98) "arriten-sukses-ne-vitin-2017-boksieret-shqiptare-nderohen-nga-qyteti-i-burgdorfit-ne-zvicer-108238" }