Art me fishekzjarre, veprat e artistit të famshëm kinez do ju lënë pa fjalë (Video)

Publikuar tek: kulture-art, më 14:28 12-08-2015

Cai Guo-Qiang është një artist kontemporan me famë botërore i cili jeton dhe punon në New York.

Veprat e tij të artit bazohen së tepërmi në kulturën dhe traditën kineze dhe ekspozitat e tij janë nga më të vizituarat në mbarë botën. Por kësaj here ai ka provuar diçka të re që e quan “Shkalla e qiellit” e me anë të një spektakli të vërtetë piroteknik ndërton një shkallë që duket sikur prek qiellin.

Ja disa nga punët e artistit Cai Guo-Qiang:

dd1.jpg

dd2.jpg

dd3.jpg

dd4.jpg

dd5.jpg

dd6.jpg

dd7.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037273168563843
array(1) { ["section"]=> string(86) "art-me-fishekzjarre-veprat-e-artistit-te-famshem-kinez-do-ju-lene-pa-fjale-video-18248" }