Arta Dade kritikon Ramën për Cakajn: Mori një copë letër, i vuri vulën dhe ia delegoi Ministrinë Gentit. Ai si një fëmijë i bindur i përbetohet se...

Publikuar tek: politike, më 20:51 11-02-2019 Arta Dade kritikon Ramën për Cakajn: Mori një copë letër, i vuri vulën dhe ia delegoi Ministrinë Gentit. Ai si një fëmijë i bindur i përbetohet se...

Ish-ministrja e Jashmte PS, Arta Dade, ka kritikuar vendimin e kryeministrit Rama, që i delegoi gjithë kompetencat për Punët e Jashtme Gent Cakajt.

E ftuar në emisionin '5 pyetje nga Babaramo' Dade u shpreh se Rama sapo mori dekretin nga Presidenti, mori një copë letër, i vuri vulën dhe ia delegoi Ministrinë Cakajt, ndërsa ai si një fëmijë i bindur i përbetohet se do t'ia shpërblejë.

'Merret dekreti nga Presidenti dhe më pas nëpërmjet një copë letre dhe një vule që e vë vet, thua do tja delegojë këtij tjetrit. Ai duket si një fëmijë i mirë, një nxënës që gëzohet pse mësuesi i vë dorën në qafë. Dhe më pas përbetohet se do tj'a shpërblejë', u shpreh Arta Dade.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hetimet për Tahirin, reagon PD: Gjithçka është pjesë e skenarit
Qeveria TRANZITORE e VETMJA rrugë, ZBARDHET platforma e PD: Në zgjedhje KOALICION me… (E PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.0045609474182129
array(1) { ["section"]=> string(150) "arta-dade-kritikon-ramen-per-cakajn-mori-nje-cope-leter-i-vuri-vulen-dhe-ia-delegoi-ministrine-gentit-ai-si-nje-femije-i-bindur-i-perbetohet-se-152419" }