Arta Dade: Nuk mund të lejohen mentalitetet autokrate në drejtimin e partive

Publikuar tek: politike, më 23:34 04-02-2016 Arta Dade: Nuk mund të lejohen mentalitetet autokrate në drejtimin e partive

Deputetja e PS-së Arta Dade, njëkohësisht kryetarja e Komisionit për Politikën e Jashtme ka folur sot në Kuvend për ecurinë e procesit integrues të vendit dhe marrëdhëniet me vendet fqinje.

Në fjalën e saj, Dade ka prekur edhe zhvillimet brenda vendit dhe ato që ajo i quajti mentalitete frenuese të zhvillimit dhe të autokracisë në drejtimin e formacioneve politike, ekonomike dhe ligjvënse, që sipas deputetes socialiste janë pjesë e klientelës së vjetër dhe të re.

“Urojmë të mos humbasim shanse të tjera në këtë rrugëtim dhe të lëmë pas ata që kanë qenë vetëm faktorë frenimi në këtë proces. Si aspiratë e vetë shqiptarëve, të cilët nuk mund të lejojnë mentalitetet frenuese të zhvillimit dhe autokracisë që rëndom nxjerr krye në drejtimin e formacioneve politike, ekonomike madje edhe ligjvënëse dhe ligjzbatuese si pjesë e klientelës së vjetër dhe të re”, deklaroi Dade. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096628665924072
array(1) { ["section"]=> string(81) "arta-dade-nuk-mund-te-lejohen-mentalitetet-autokrate-ne-drejtimin-e-partive-31769" }