Arta Marku e pandalshme, SHKARKOHET prokurori i Elbasanit, burri i Rovena Gashit

Publikuar tek: aktualitet, më 11:12 09-01-2018 Arta Marku e pandalshme, SHKARKOHET prokurori i Elbasanit, burri i Rovena Gashit

E pandalshme kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku.

Marku sapo ka shkakruar nga detyra, Dritan Ginën, prokurorin e Elbasanit, njëherazi bashkëshorti i Rovena Gashit, kjo e fundit shkarkuar vetëm një javë më parë nga posti i drejtores për Marrëdhëniet me Jashtë në Prokurorinë e Përgjithshme.

Gina, 1 vit e gjysmë në detyrë në qarkun e Elbasanit, është një nga emrat në listën e “zezë” të SHBA dhe një nga të preferuarit e kryeprokurorit të larguar Adriatik Llalla.

Muaj më parë, Gina u përfshi në një skandal pasi Mjeti i prokurorisë, drejtuar prej tij, me shpejtësi të madhe hyri në parakalim, goditi një makinë, dhe plagosi punonjësin e një karburanti.

Policia e Elbasanit asokohe nuk dha asnjë detaj për ngjarjen dhe u akuzua se u kujdes të fshihte gjithçka.

LEXO EDHE: PADITET NË GJYKATË KRYEPROKURORJA ARTA MARKU, KJO ËSHTË AKUZA E FORTË E ROVENA GASHIT

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia e Vlorës ‘me një gur vret dy zogj’, ndjek ‘Benzin’ e 18-vjeçarit, arreston edhe një tjetër pas tij (EMRAT)
“Mirupafshim nënë, po shkoj në Shqipëri”, habit gazeta prestigjoze italiane! Lexoni ç’shkruan... »
Article Logic
Execution time: 0.011673927307129
array(1) { ["section"]=> string(85) "arta-marku-e-pandalshme-shkarkohet-prokurori-i-elbasanit-burri-i-rovena-gashit-105943" }