Arta Marku flet për çështjen ‘Tahiri’, lobimin e PD dhe hetime të reja në nivele të larta

Publikuar tek: aktualitet, më 22:06 15-03-2018 Arta Marku flet për çështjen ‘Tahiri’, lobimin e PD dhe hetime të reja në nivele të larta

Kryeprokurorja e Përgjithshme Arta Marku e ka cilësuar si “një nga shqetësimet më kryesore” çështjen e ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Në emisionin “Real Story”, Marku tha: “Prokurorët kanë të gjithë mbështejtjen time që kjo çështje të hetohet në mënyrën më të mirë të mundshme”.

Lidhur me skandalin e PD-së për lobim në SHBA të ‘sponsorizuar’ nga biznesmenë rusë, Marku u shpreh se kontratat e PD janë nën hetim nga Prokuroria.

E pryetur nëse Prokuroria po kryen hetime të reja në nivele të larta, Marku tha:

“Ka dosje të reja për të cilat po punohet. Pastrimi nga të korruptuarit nuk njeh radhë apo rang”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pse po hetohen vetëm zyrtarë të PD dhe LSI? Flet kryeprokurorja Arta Marku
Do kapen peshqit e mëdhenj? Deklarata e fortë e Arta Markut: Nuk më pëlqen të flas, por të veproj »
Article Logic
Execution time: 0.010612010955811
array(1) { ["section"]=> string(93) "arta-marku-flet-per-ceshtjen-tahiri-lobimin-e-pd-dhe-hetime-te-reja-ne-nivele-te-larta-113405" }