Arta Marku takim me kreun e Gjykatës se Lartë, zbardhet diskutimi

Publikuar tek: politike, më 17:14 04-01-2018 Arta Marku takim me kreun e Gjykatës se Lartë, zbardhet diskutimi

Kryeprokurorja e Përgjithshme Arta Marku pasditen e sotme ka zhvilluar një takim me kreun e Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori.

Takimi është kryer në ambientet e Prokurorisë së Përgjithshme. ‘Prokuroria do kontribuojë për dhënien e drejtësisë dhe do standartizohen praktikat e hetimit’- është shprehur Prokurorja Arta Marku sipas Report TV.

Ky takim vjen pas lëvizjeve që bëri Marku në rradhët e prokurorëve, por edhe në kushtet ku kemi hyrë ne janar, dhe pritet arrestimi i “peshqve të mëdhenj”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012292146682739
array(1) { ["section"]=> string(71) "arta-marku-takim-me-kreun-e-gjykates-se-larte-zbardhet-diskutimi-105413" }