Arta Marku takon prokurorin italian të antimafias, pikat e forta që diskutojnë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:08 26-02-2018 Arta Marku takon prokurorin italian të antimafias, pikat e forta që diskutojnë

Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku ka takuar mëngjesin e sotëm prokurorin italian të antimafias, Federico de Raho.

Takimi mes tyre po zhvillohet në ambientet e prokurorisë së përgjithshme.

Mësohet se në foksuutë diskutimit mes tyre janë çështjet e “nxehta” si goditja e grupeve kriminale dhe aseteve të tyre, lufta kundër narkotikëve, korrupsioni dhe pastrami i parave.

Po ashtu, jashtë vëmendjes së kamerave mes dy prokurorëve temë diskutimi është edhe dosja e shumëpërfolur e Habilajve, dosje e cila është nën hetime nga të dyja shtet fqinje.

Më herët, prokurori italian takoi edhe ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Çmendet' dhëndrri nga Tirana, rreh vjehrrën 74-vjeçe (EMRI)
Kapriçot e motit, zbuloni vendin ku dëbora ka arritur 2 metra »
Article Logic
Execution time: 0.01046895980835
array(1) { ["section"]=> string(84) "arta-marku-takon-prokurorin-italian-te-antimafias-pikat-e-forta-qe-diskutojne-111495" }