Arta Vorpsi u betua tek noterja, flet kryetarja e Dhomës së Noterëve

Publikuar tek: aktualitet, më 13:36 14-11-2019 Arta Vorpsi u betua tek noterja, flet kryetarja e Dhomës së Noterëve Arta Vorpsi

Kryetarja e Dhomës së Noterëve, Mimoza Sadushi ka folur pas betimit të Arta Vorpsit tek noterja Miranda Xhemalçe.

Ajo shprehet pë News 24 se kjo e fundit ka bërë detyrën dhe veprimet e saj janë të ligjshme.

Ndërsa për sa i përket vlerës së betimit si para presidentit, Sadushi zgjodhi të mos shprehet. Sipas saj duhet ta zgjidhin institucionet.

'Noteria ka bëre vetëm detyrën. Çdo qytetar që paraqitet në zyrën e noterit me vullnetin e tij noteri është i detyruar t’i marrë deklarimin. Kjo është e ligjshme. Nëse ky veprim është i barasvlershëm si para presidentit për ketë nuk shprehem dot. Le ta zgjidhin institucionet', tha Mimoza Sadushi.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0077779293060303
array(1) { ["section"]=> string(74) "arta-vorpsi-u-betua-tek-noterja-flet-kryetarja-e-dhomes-se-notereve-185875" }