Artan Fuga citon mjekun europian, tregon kur mund të ulet apo ngrihet artificialisht numri viktimave nga Covid-19

Publikuar tek: aktualitet, më 20:35 21-11-2020 Artan Fuga citon mjekun europian, tregon kur mund të ulet apo ngrihet artificialisht numri viktimave nga Covid-19

Profesori i njohur i komunikimit Artan Fuga ka komentuar sipërfaqësisht situatën dhe debatin politik që po zhvillohet aktualisht në vendin tonë, lidhur me shifrat e viktimave nga covid-19.

Duke cituar mjekun e huaj Christian Perronne, Fuga tregon se ka dy raste kur shteti raporton rritje artificiale të shifrave:

1. Ka shtete në Europë që për të marrë subvencione, ushtrojnë presione mbi familjarët që persona të vdekur nga sëmundje të tjera të shpallen të vdekur nga Covid 19 dhe për këtë u bëhet presion familjarëve ose u ofrohen edhe parà.

2. Ka spitale dhe vende që të sëmurë nga Covid 19 i testojnë dy ose edhe më shumë herë që të rrisin artificialisht numrin e të infektuarve pikërisht për të marrë subvencione, ndihme financiare.

Më tej pedogogu i njohur thotë se nuk ka dijeni nëse të tilla gjëra janë prezente edhe në vendin tonë, por uron që të mos jenë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dogana tregon raportin e muajit Tetor, ja sa TON kafe dhe cigare konsumojmë ne shqiptarët
Nisin reshjet e para të dëborës, do të përfshijnë zonat malore »
Article Logic
Execution time: 0.012132883071899
array(1) { ["section"]=> string(119) "artan-fuga-citon-mjekun-europian-tregon-kur-mund-te-ulet-apo-ngrihet-artificialisht-numri-viktimave-nga-covid-19-228639" }