Artan Fuga flet për rini të tradhëtuar: Midis tyre ka prindër dhe mësues

Publikuar tek: aktualitet, më 21:22 11-11-2015 Artan Fuga flet për rini të tradhëtuar: Midis tyre ka prindër dhe mësues

Profesori i njohur Artan Fuga me anë të një statusi shprehet se rinia shqiptare sot është e tradhëtuar. Sipas Fugës, ajo është tradhëtuar pikërisht nga ata që duhet të ishin frymëzuesit e saj dhe midis tyre ka prindës, mësues, pushtetarë dhe artistë.

“Rini e tradhëtuar. E kanë tradhëtuar ata që duhet të ishin frymëzuesit e saj. Midis tradhëtarëve fatkeqësisht ka prindër, mësues, pushtetarë, dhe artistë. Ballabanpashët, hamzakastriotët e rinisë. E kanë lënë rrugëve, shkallëve të pallateve, kafeneve. Me hipokrizi i fërkojnë kokën, më anë tjetër i çojne kot jetën duke mbushur xhepat me lekë”, shprehet Fuga.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ja kush është 30 vjeçari i vrarë gjatë mesditës në restorantin në Dajt (FOTO)
Pas përdhunimit vazhdonta ta përndiqte, arrestohet 19 vjeçari »
Article Logic
Execution time: 0.012792110443115
array(1) { ["section"]=> string(77) "artan-fuga-flet-per-rini-te-tradhetuar-midis-tyre-ka-prinder-dhe-mesues-25205" }