Artan Hoxha: Ja biseda e përgjuar mes biznesmenit dhe politikanit shqiptar: Më duhen 200 mijë...

Publikuar tek: politike, më 00:31 12-01-2016 Artan Hoxha: Ja biseda e përgjuar mes biznesmenit dhe politikanit shqiptar: Më duhen 200 mijë...

Gazetari investigate Artan Hoxha ka zbuluar një bisedë të përgjuar mes një biznesmeni shqiptar dhe një politikani shqiptar, të përgjuar për 18 muaj. Sipas Hoxhës Gjykata e ka autorizuar vazhdimisht përgjimin dhe pas 18 muajsh Prokuroria ka vendosur pushimin e çështjes.

Pjesë nga përgjimi mes biznesmenit dhe politikanit:

“Nesër në darkë më duhet të takohemi patjetër. Më duhen 200 mijë”, thuhet në përgjimin 6 ditë përpara zgjedhjeve të vitit 2009.

“Prokurori ia çon gjykatës për të marrë autorizimin, një biznesmen shqiptar dhe një amerikane që janë akuzuar se kanë blerë një minierë ari në Afrikën e Jugut, dhe ku ka folur me një politikan shqiptar 6 ditë para zgjedhjeve”, tha Artan Hoxha.

Debati i Artan Hoxhës me Eni Çobanin:

Çobani: Sje ti njeriu që gjykon në Shqipëri

Hoxha: Me qetësi dhe dashuri më ler ta mbaroj

Çobani: Ti po bën kot zhurmusin

Çobani: Të marrim ne të drejtat tani e të themi që po nxjerrim të vërtetat?

Hoxha: Ka lejuar të përgjohet e ka regjistruar

Çobani: Leri avokatët ta mbaroj

Hoxha: Më ler ta mbaroj

Çobani: Unë zgjidh hallet e familjes

Hoxha: Atë bëj

Çobani: Do ngrihem në këmbë tani

Çobani: Lerja Prokurorisë ta gjykojë është shumë e rëndë kjo

Artan Hoxha: Le ta bëjë

Eni Çobani: Ja të flas unë. Shumë raste që ndjek unë është kjo që ju thoni

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010191202163696
array(1) { ["section"]=> string(97) "artan-hoxha-ja-biseda-e-pergjuar-mes-biznesmenit-dhe-politikanit-shqiptar-me-duhen-200-mije-29739" }