Artan Hoxha rrëfen 21 janarin e 2011-ës: Nuk kisha as xhaketë për të dalë në transmetim, jam përballur me ekzekutuesit

Publikuar tek: aktualitet, më 19:29 21-01-2017 Artan Hoxha rrëfen 21 janarin e 2011-ës: Nuk kisha as xhaketë për të dalë në transmetim, jam përballur me ekzekutuesit

Gazetari Artan Hoxha ka rrëfyer në emisionin “Kjo Javë” në News 24, ngjarjet e ndodhura gjashtë vite më parë, më 21 janar.

Hoxha ka thënë se kur ka vërtetuar se vrasjet ishin kryer nga Garda e Republikës dhe ishte urdhëruar të dilte në transmetim direkt me kolegen Ola Bruko, në mbrëmje vonë, atij i janë dashur disa minuta deri sa gjente një xhaketë, pasi nuk e kishin parashikuar se kjo do të ndodhte.

I pyetur nëse ishte përballur ndonjëherë me drejtuesit e gardës, Ndrea Prendi dhe Agim Llupo, të cilët vet i kishte denoncuar për ekzekutimet në bulevard, Hoxha ka treguar se kjo ka ndodhur një herë në një lokal në Tiranë, por miqtë e tij i kishin kërkuar të largoheshin për të shmangur çfarëdo incidenti.

Lexo edhe: Flet djali i viktimës së 21 janarit: Jam i kënaqur me Ramën, po i ngushton rrethin Berishës

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073680877685547
array(1) { ["section"]=> string(122) "artan-hoxha-rrefen-21-janarin-e-2011-es-nuk-kisha-as-xhakete-per-te-dale-ne-transmetim-jam-perballur-me-ekzekutuesit-66224" }