Artan Hoxha zbulon pse iku ministri: I thashë Xhafës mos i lëviz “çunat e hashashit”. Më tha “Do shpërbëj gjithë kartelin” (E PLOTË)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:56 19-05-2017 Artan Hoxha zbulon pse iku ministri: I thashë Xhafës mos i lëviz “çunat e hashashit”. Më tha “Do shpërbëj gjithë kartelin” (E PLOTË)

Një ministër teknik, i propozuar nga Lulzim Basha do të zëvendësojë ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj i cili në vetëm 2 muaj detyrë ka realizuar mega-operacione antidrogë, shoqëruar me një “furtunë” lëvizjesh në rradhë drejtorësh.

Gazetari Artan Hoxha komenton gjithë këtë situatë përmes ironisë therëse.

KOMENTI I PLOTË I ARTAN HOXHËS:

Dhe i pata thene atij Xhafes, para se te ndryshonte gjithe drejtoret e policise dhe shefat e komisariateve, "gjoja" se ishin implikuar apo kishin lejuar mbjelljen e canabisit vitin e shkuar...

Mos o derman, mos i levis "cunat e hashashit" se do i hapesh pune vetes.
Po pse do thoni ju, degjonte ai?!!! Jo qe jo. Naaaa, kokengjeshur!!!!
Me nje te rene te lapsit i hoqi nja 90 drejtues me te larte te policise, nga qendra ne rrethe.
"Jam trim,- me tha- nuk pyes njeri une. Do e shperbej gjithe kartelin e kanabisit nga policia deri te bandat neper sera e tunele".
E me t'ju sul, nuk la tunele, magazina e hangare pa goditur. C'ti dilte perpara. Ore sikur e zuri hashashi, te them!!!
Vetem Pagria ne Permet ishte 12 tone kanabis i paketuar.
Gjynah re gjynah, gjithe ai mall, gjithe ai leke, gjithe ajo pune. Po cohet dem 12 tone hashash more Fatmir?!!!
Ti qofsh, te pata thene! S'me degjove! Ja tani c'te gjeti!!!!
Te vjen Luli me Republiken e Re, qe do ua bente rrup-sup narkotrafikanteve, e te fluturon me gjithe "cunat e hashashit" qe hoqe dhe me dhjetra tone mall qe kape per dy muaj.
Ik o Fatmir, ik. Mos ki pishman, ti e bere tenden. Capo dei capi tu lut per minister i brendshem, po ai te shiti te "antikanabistet" e Republikes se Re.
Ne ke lene ndonje saksi me karafila ne zyre, mos u merzit. Do kujdesen "cunat e hashashit" tia mbjellin ate vietnamezen tremujorshe ketij ministrit te ri teknik....

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Data e zgjedhjeve në ditën Bajramit, “kjo është e pafalshme, nuk ka ndodhur asnjëherë”
Pranga ish drejtorit të ALUIZNI-t në Shkodër, Prokuroria: Legalizoi objekte informale (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.010303974151611
array(1) { ["section"]=> string(130) "artan-hoxha-zbulon-pse-iku-ministri-i-thashe-xhafes-mos-i-leviz-cunat-e-hashashit-me-tha-do-shperbej-gjithe-kartelin-e-plote-79233" }