Artan Lame merr gratë dhe vajzat dhe i çon në...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:03 11-10-2017 Artan Lame merr gratë dhe vajzat dhe i çon në...

Muaji tetor është cilësuar si muaji i ndërgjegjësimit për kontrollet mjeksësore të femrave kundër kancerit të gjirit.

Në këtë kuadër, edhe stafi i ALUIZNI-t është bërë pjesë e kësaj fushate.

Siç duket edhe në këtë foto të postuar nga vetë drejtori, Artan Lame punonjëset femra të këtij institucioni kanë shkuar sot në spitalin ushatrak dhe i janë nënshtruar kontrolleve për kancerin e gjirit.

Ndërkohë, Lame përmes një postimi në facebook apelon të gjithë zyrtarët e institucioneve, që të ecin në gjurmët e tij për stafet përkatëse.

“MUAJI I NDERGJEGJESIMIT PER KANCERIN E GJIRIT

Ej, drejtorë, ministra, kryetarë, është muaji i luftës kundër kancerit të gjirit.

Vërini përpara në grup të gjitha gratë e vajzat e institucioneve tuaja dhe çojini të kryejnë egzaminimet përkatëse. Keni gjithë vitin pastaj kohë t’u kërkoni llogari për punën.

Është një moment ku ne meshkujt duhet të kujtohemi pa drojë për shenjtërinë e trupit femëror.

Në foto, sot në hyrjen e Spitalit Ushtarak, duke i dorëzuar drejtorit dr. Gjovalin Bushi dhe dr. Najada Kallashit, punonjëset e Aluizni-t për të kryer kontrollin”, shkruan Lame.

22308568_1942193192714177_3484768471602546471_n_1.jpg

                 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.26986217498779
array(1) { ["section"]=> string(51) "artan-lame-merr-grate-dhe-vajzat-dhe-i-con-ne-95496" }