Arti në zi, shuhet ikona e muzikës

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 08:17 23-07-2019 Arti në zi, shuhet ikona e muzikës

Ikona muzikore e Neë Orleans, Art Neville(Arthur Lenon Neville) ka ndërruar jetë mbrëmjen e së hënës.

Këngëtari amerikan ndërroi jetë në moshën 81 vjeçare, ndërkohë akoma nuk dihen shkaqet e vdekjes të ikonës muzikore.

Neville ka qenë pjesë e disa grupeve të njohura në ShBA si ‘The Meters’ dhe ‘The Neville Brothers’ ku me të dy grupet ka pasur shumë sukses.

Neville ka fituar edhe çmimin Grammy Aëards dhe ka marrë një çmim nga organizata ‘Lifetime Achievement Aëard’ në karrierën e tij artistike mbi 50 vjet.

auto_n2-1-635x4501563861440.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.006986141204834
array(1) { ["section"]=> string(40) "arti-ne-zi-shuhet-ikona-e-muzikes-173049" }