Arti në zi, vdes ylli i filmit 'Blade Runner'

Publikuar tek: bota, më 07:22 26-07-2019 Arti në zi, vdes ylli i filmit 'Blade Runner'

Ndërron jetë në moshën 75 vjeçare aktori i njohur Rutger Hauer.

Hauer është një nga aktorët më të njohur, sidomos në filmat e viteve 1980-1990. Ai luajti një nga rolet kryesore në filmin ‘Blade Runner’ të vitit 1982.

Ai luajti rolin e vrasësit Roy Batty në Blade Runner, i cili u drejtua nga Ridley Scott si edhe të Harrison Ford.

Hauer u paraqit në filma klasikë holandezë, sikurse edhe në një varg filmash të kategorisë B, ku kryesisht është paraqitur në role negative.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012305021286011
array(1) { ["section"]=> string(49) "arti-ne-zi-vdes-ylli-i-filmit-blade-runner-173378" }