Arti shqiptar në zi, ndahet nga jeta aktori dhe ish-drejtori i teatrit

Publikuar tek: kulture-art, më 10:39 11-02-2018 Arti shqiptar në zi, ndahet nga jeta aktori dhe ish-drejtori i teatrit

Është ndarë nga jeta një aktor i spikatur në skenën e teatrit të Fierit.

Ditën e sotme është shuar nga kjo botë Xhelal Hoxha, i njohur edhe si ish-drejtori i teatrit Bylis në Fier.

Lajmin e trishtë e ka dhënë vetë zyra e shtypit të teatrit fierak, të cilin e ka cilësuar si një nga drejtuesit më të spikatur të teatrit Bylis për disa vite me radhë.

“Me keqeardhje te thelle, trishtim e dhimbje ju njoftojme largimin nga ne te nje prej drejtuesve me te spikatur te Teatri Bylis Fier, mikut tone, Xhelal Hoxha. 
Gjithmone do e kujtojme me mirenjohje e respekt.
Lamtumire i dashur mik!”, thuhet në njoftimin e teatrit.

27751500_190074081745509_7986569485726865330_n.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026927947998047
array(1) { ["section"]=> string(76) "arti-shqiptar-ne-zi-ndahet-nga-jeta-aktori-dhe-ish-drejtori-i-teatrit-109889" }