Artistët i bashkohen protestës, aktori: Kryeministër, unë jam njëri prej barbarëve

Publikuar tek: barometri, më 07:14 03-04-2018 Artistët i bashkohen protestës, aktori: Kryeministër, unë jam njëri prej barbarëve Foto ilustruese

Pas tubimit të tyre pasditen e sotme kundër shembjes së godinës së teatrit, artistët kanë vendosur t’u bashkohen protestuesve përpara Drejtorisë së Policisë.

Në një deklaratë për mediat, aktori Arben Derhemi i ka bërë thirrje kryeministrit Rama të japë dorëheqjen.

Derhemi gjithashtu ka reaguar ndaj etiketimeve të kryeministrit për protestuesit, duke e konsideruar edhe veten e tij barabar. “Një person është ai që po mban peng të gjithë shqiptarët dhe ai është Edi Rama. Unë i kërkoj të japi dorëheqjen sa është në kohë, se është një person pa dinjitet.

Ai i quajti të gjithë këta njerëz barbarë se mbrojtën të drejtat e tyre, ndërsa sot i them kryeministrit se edhe unë jam njëri prej barbarëve”, ka thënë Derhemi

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11241006851196
array(1) { ["section"]=> string(86) "artistet-i-bashkohen-protestes-aktori-kryeminister-une-jam-njeri-prej-barbareve-115477" }