Artisti kthen në 3D pikturat më të famshme që edhe të verbërit t’i përjetojnë

Publikuar tek: kulture-art, më 15:15 05-01-2016

Falë teknologjisë së prinetrave 3 dimensional një artist nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka kthyer në 3D disa nga kryeveprat e pikturave botërore, në mënyrë që edhe të verbërit të mund t’i përjetojnë.

Për të realizuar pikturat Oslonit iu deshën plot 7 vite punë, ndërsa tashmë ai dëshiron që të gjithë të verbërit në botë të kenë mundësi t’i prekin dhe t’i ndiejnë ato.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.058188915252686
array(1) { ["section"]=> string(83) "artisti-kthen-ne-3d-pikturat-me-te-famshme-qe-edhe-te-verberit-t-i-perjetojne-29212" }