Artisti Marko Lodola sjell në Tiranë veprat e tij, pjesë e koleksionit të famshëm të vëllezërve Overi (Foto-Video)

Publikuar tek: kulture-art, më 19:50 08-12-2016 Artisti Marko Lodola sjell në Tiranë veprat e tij, pjesë e koleksionit të famshëm të vëllezërve Overi (Foto-Video)

Atmosferës festive dhe aktiviteteve të festave të fundvitit në Tiranë i është shtuar edhe ekspozita me veprat e artit të artistit të famshëm italian Marko Lodola.

Veprat të cilat janë pjesë e koleksionit privat të vëllezërve David dhe Gianni Overi, janë ekspozuar në shumë vende të botës e së fundmi janë përdorur në koncertin e Andrea Bocellit në Itali.

Scrasdw2wd2w2w2wrfghenshot_1.jpg

Por Gianni Overi, biznesmen i njohur Italian, i cili ka në pronësi koleksionin, nuk është i panjohur për shqiptarët. Ai është Konsull nderi i Shqipërisë në Pistoia, një person me zemër të madhe që ka ndihmuar shumë shqiptarë në vendin e tij.

asdw32f3rqrfasdffgfhnshot_1.jpg

Të pranishëm në ceremoninë e çeljes së ekspozitës kanë qenë kryebashkiaku Erion Veliaj dhe Drejtoresha e Eventeve në Bashkinë e Tiranës, Julinda Dhame.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073380470275879
array(1) { ["section"]=> string(117) "artisti-marko-lodola-sjell-ne-tirane-veprat-e-tij-pjese-e-koleksionit-te-famshem-te-vellezerve-overi-foto-video-62054" }