Artisti shqiptar mbush 103 vjeç, ministrja e Ramës i shkon për vizitë (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:23 07-06-2017 Artisti shqiptar mbush 103 vjeç, ministrja e Ramës i shkon për vizitë (FOTO)

Të gjithë kemi dëgjuar për “Pleqtë e Krujës” dhe këngët e tyre popullore.

Një nga anëtarët e këtij grupi folklorik, Mustafa Aruçi feston ditëlindjen e tij të 103-të.

Në shtëpinë e tij 103-vjeçari ka pritur për vizitë ministren e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni. Ajo udhëheq listën e kandidatëve për deputetë në qarkun e Durrësit për Partinë Socialiste. Duket se kjo vizitë i ka lënë mbresa ministres Gjermeni, ndërsa shkruan në profilin e saj në facebook:

“Gëzuar 103 vjetorin Mustafa Aruçi, nderi dhe krenaria e Krujës! Faja është anëtari më i moshuar i grupit me tradita, “Pleqtë e Krujës”, me histori 60 vjeçare në folkun shqiptar. Në shtëpinë e tij, pasditen e djeshme kaluam çaste plot humor e muzikë të shpirtit. Forca dhe energjia e këtij njeriu janë shembulli për secilin nga ne për të jetuar çdo ditë pa u ndikuar nga mosha dhe vështirësitë e jetës”.

 18951021_792846914223735_1690614965608732677_n.jpg

 

18952742_792846874223739_1159029093089041765_n.jpg

 

19029550_792846854223741_8174355016440198401_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094389915466309
array(1) { ["section"]=> string(79) "artisti-shqiptar-mbush-103-vjec-ministrja-e-rames-i-shkon-per-vizite-foto-81568" }