Artisti sirian pikturon predhat e luftës dhe i kthen ato në vepra arti (Fotogaleri)

Publikuar tek: bota, më 13:24 01-11-2016 Artisti sirian pikturon predhat e luftës dhe i kthen ato në vepra arti (Fotogaleri) Gëzhoja dhe predha lufte të kthyera ë art

(Tarek Almasri - Anadolu Agency)

Akram Abu al-Faiz është një artist sirian i cili prej më shumë se 5 vjet mbledh predhat e shpërthyera dhe gëzhojat e luftës në shtëpinë e tij në Douma pranë Damaskut.

Ai i pikturon ato me ngjyra të ndryshme dhe motive orientale duke i kthyer në vepra të mrekullueshme arti.

sdqw3df2f2ffggshot_1.jpg

Scrsfwf33fg3g3g3ggghhnshot_1.jpg

Scasdfqwete3ggggot_1.jpg

sdfsdf3efeg4gghhh.jpg

Sasf333gggnshot_1.jpg

Scrdf333ghhhshot_1.jpg

asd23f23f2fgggnshot_1.jpg

asd33ggnshot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjiganti mediatik shkurton qindra vende pune
National Geographic sjell pamje ekskluzive: Momenti kur hapet varri i Jezusit (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.010812044143677
array(1) { ["section"]=> string(87) "artisti-sirian-pikturon-predhat-e-luftes-dhe-i-kthen-ato-ne-vepra-arti-fotogaleri-58064" }